Wyraź swój sprzeciw

To wy – młode dziewczyny – będziecie musiały poświęcać swoje zdrowie (a może nawet i życie), tylko w imię zapisu prawnego. Jeśli płód będzie nieodwracalnie uszkodzony, co można stwierdzić dzięki badaniom prenatalnym na bardzo wczesnym etapie ciąży, będziecie musiały go donosić. Jeśli w wyniku gwałtu, kazirodztwa lub innego przestępstwa zajdziecie w ciążę, będziecie musiały urodzić dziecko oprawcy, wychowywać je wciąż pamiętając o traumie, jaka was spotkała. Prawo ograniczy waszą wolność, wasze prawa człowieka i wasze prawa obywatelskie, za to gwałcicielowi może przyznać prawa ojca (w tym do odwiedzin). Prawo złamie zapis w Konstytucji RP, który gwarantuje wam ochronę życia i zdrowia.

Zgadzacie się na to? Zgadzacie się na ingerencję państwa w waszą wolność? 

Jeśli się oburzacie, jeśli się buntujecie, noście symbol Koronkowej rewolucji. Koronkową wstążkę przypiętą do ubrania, szale z firanki przywiązane do torby, koronkową wstążkę we włosach czy chustkę na szyi, ubrania z koronkowymi wstawkami (i tak są modne), wywieście flagę z koronki przez okno – liczymy na waszą kreatywność.

Jeśli chcecie czynnie nam pomóc w zmianie sytuacji kobiet w Polsce przychodźcie z koronkami na protesty, ktokolwiek je organizuje. Każde tego typu działanie ośmieli kolejne dziewczyny, żony czy matki do podniesienia głów i przygotuje Polki do uczestnictwa w masowym proteście.

Budujemy wspólnotę kobiet. Tak więc bądźcie aktywne, rozmawiajcie i twórzcie. Czekamy na wasze autorskie rysunki, muzę, fotki, wiersze, teksty, pomysły. Róbmy coś wspólnie. Pomóżmy. Walczmy nie tylko o te, z wielkich miast, ale też o te ze wsi czy małych miejscowości. Te dziewczyny nie mają zbyt dużych możliwości działania. Prawda? Jeśli chcecie coś zrobić, zmieniać swoją przyszłość, odezwijcie się do nas. Piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Badania i raporty