3xVETO - Pod Pałacem Prezydenckim bez partyjnych liderów!

co: 3xVETO - Pod Pałacem Prezydenckim bez partyjnych liderów!
gdzie: Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście, Warszawa
kiedy: 24 lipca 2017 r. w godz. 18.00-23.00
organizator: Bartosz Mindewicz
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/144374059476339/
strona: -
dodatkowe informacje: -

Opis organizatora:

W PONIEDZIAŁEK ZRÓBMY DEMONSTRACJĘ BEZ PARTYJNYCH LIDERÓW PRZY MIKROFONIE

SPOTYKAMY SIĘ MIMO PODWÓJNEGO WETA

Wspaniali! Mamy wstępny harmonogram:) Robimy coś niesamowitego, robimy kosmos! Ruszamy o 18.00 pod Pałacem Prezydenckim!
18.00 - Początek demonstracji, przywitanie, mała rozkrętka muzyczno-wokalna;)
18:10 - Jacek Dehnel opowie nam trochę o języku. Między innymi czemu nazywanie kogoś “kurduplem” nie jest argumentem w dyskusji.
18:20 - Krzysztof Izdebski wyjaśni nam na czym polega trójpodział władzy i do czego mogą prowadzić zmiany w sądownictwie
18:30 - przemówienie Karoliny Kędziory o wpływie zmian w sądownictwie na NGO-sy
18.40 - przemówienie Stanisława Zakroczymskiego z magazynu Kontakt, o tym co oznacza zapisana w Konstytucji sprawiedliwość społeczna
18:50 - przemówienie strzelca - łączniczki z Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej
19:00 - Marek Józefiak, prawnik i ekolog o tym jak zmiany w sądownictwie mogą przełożyć się na życie puszczy i nie tylko
19.15 - przemówienie Szymona Hołowni
19.30 - Dziewuchy Dziewuchom, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Wściekła Polka:
Bożena Przyłuska
Monika Auch-Szkoda
Natalia Greniewska
...
Agata Kobylińska
Barbara Ewa Baran
Magda Staroszczyk
19.45 - Zuzanna Radzińska-Bluszcz, obrończyni praw człowieka
19:55 - przemówienie Bartosza Pilitowskiego (CourtWatch)
20:15 - Dziewuchy Dziewuchom, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Wściekła Polka:
Bożena Przyłuska
Monika Auch-Szkoda
Natalia Greniewska
...
Agata Kobylińska
Barbara Ewa Baran
Magda Staroszczyk
20:25 - aktorzy czytają list ludzi kultury do Andrzeja Dudy a Krystyna Janda fragmenty Konstytucji
20:35 - Gaba Kulka #muzykadlademokracji
20:45 - Janek Młynarski (Warszawskie Combo Taneczne) oraz Kuba Jurkowski (CzessBand) #muzykadlademokracji
21:05 - Maciej Maleńczuk #muzykadlademokracji
21:30 - Tymon Tymański #muzykadlademokracji
21:50 - Robert Brylewski #muzykadlademokracji
22:10 - Paula i Karol #muzykadlademokracji
22:30 - Krystyna Janda przeczyta fragmenty konstytucji

Do tych, którzy siedzą właśnie i malują transparenty, z którymi chcą przyjść jutro. Przypominamy, że obowiązuje formuła NO LOGO i nie dopuszczamy do mikrofonu partyjnych liderów. Protestujemy my - Warszawiacy, Warszawianki, zwykłe Polki i zwykli Polacy. Bardzo was też prosimy, żeby transparenty nie zawierały haseł hejterskich, obraźliwych i nakręcających agresję. Czyli: żadnych historii o kotach, braku seksu, wysyłaniu kogoś do więzienia. Chcemy pokazać, że my - obywatele - jesteśmy ponad te kreowane przez polityków podziały i nie chcemy używać języka, który je wzmacnia. W tej wyjątkowej sytuacji chcemy pokazać, że wszyscy, niezależnie od naszych często różnych światopoglądów, potrafimy wspólnie dostrzec to, co nas łączy!

***

Musimy się zmobilizować na poniedziałek. Prezydent Andrzej Duda wraca z Juraty. Ma się spotkać z prezes Sądu Najwyższego i rozmawiać o "reformie" wymiaru sprawiedliwości. W każdym momencie może podpisać trzy ustawy, które wywracają porządek ustrojowy w państwie do góry nogami.

Powinien zobaczyć co o ustawach dotyczących sadownictwa i formie ich wprowadzania uważa suweren. Żadna nawet najlepsza ustawa nie może być wprowadzana w 3 dni bez konsultacji społecznych i bez prac w komisjach parlamentarnych. Zmiana ustroju państwa przy tak skromnej większości posiadanej przez PiS to zwykła uzurpacja i łamanie konstytucji. PiS nie dostał na to społecznego mandatu. Andrzej Duda został wybrany głosami ponad 50% Polaków. Nie może oprzeć się tylko na hunwejbinach Kaczyńskiego i mieć nas zupełnie gdzieś jeśli chce drugiej kadencji.

W PONIEDZIAŁEK ZRÓBMY DEMONSTRACJĘ BEZ PARTYJNYCH LIDERÓW PRZY MIKROFONIE. Z dobrym nagłośnieniem. Wydrukujmy ulotki i plakaty. Zróbmy to z werwą ale bez sucharów. Nie straszmy Prezydenta więzieniem, nie wyśmiewajmy go od Adrianów i nie przywołujemy niskiego wzrostu Kaczyńskiego.

Odbierają nam nasze wolności i prawa obywatelskie. To jest sprawa daleko wykraczająca poza wojnę polsko-polską. Dotykająca nas wszystkich. Prezydent powinien stać na straży konstytucji, dialogu, dobrych obyczajów i poszanowania naszych praw. Ma szanse stać się podmiotem a nie przedmiotem polskiej polityki i naszej historii. Dajmy mu ostatnią szansę.

#3xVETO
#nologo