Stawiamy WETO

co: Stawiamy WETO
gdzie: pl. Zamkowy, Warszawa
kiedy: 20 lipca 2017 r. w godz. 18.00-19.00
organizator: Partia Razem
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/474368132931431/
strona: -
dodatkowe informacje: -

Opis organizatora:

STAWIAMY WETO. W czwartek, o godzinie 18, na placu Zamkowym w Warszawie. Chcemy, żeby Andrzej Duda zobaczył nasz sprzeciw wobec groźnych ustaw o KRS i SN. Dlatego wspólnie utworzymy wielki napis WETO kilkaset metrów od jego miejsca zamieszkania.

Niezależność Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa to gwarancja wolnych, uczciwych wyborów. To Sąd Najwyższy stwierdza, czy wybory były ważne, rozpatruje protesty wyborcze, ocenia uczciwość finansowania partii politycznych. Nie wolno pozwolić na cień podejrzeń co do bezstronności SN i KRS! Nie zgadzamy się na niekonstytucyjne gmeranie w tych instytucjach!

Rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział w środę, że okna gabinetu Andrzeja Dudy nie wychodzą na Krakowskie Przedmieście, gdzie w ostatnich tygodniach odbyły się liczne protesty. Prezydent Duda mógł więc do tej pory nie dowiedzieć się, czego oczekuje od niego polskie społeczeństwo. Ale wielkiego WETA postawionego na środku placu Zamkowego nie da się nie zauważyć. Chcemy, aby prezydent na pewno przeczytał ten komunikat, dlatego przybywajcie jak najliczniej!

***

Po postawieniu żywego WETA na Placu Zamkowym zachęcamy Was do wzięcia udziału w dzisiejszych demonstracjach: o 20.00 pod Pałacem Prezydenckim oraz o 21.00 pod Sejmem.