Nie oddamy wolnych wyborów!

co: Nie oddamy wolnych wyborów!
gdzie: Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście, Warszawa
kiedy: 15 lipca 2017 r., w godz. 15.00-17.00
organizator: Partia Razem
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/174895526384665/
strona: -
dodatkowe informacje: Demonstracja w obronie wolnych sądów.

Opis organizatora:

Wolne i uczciwe wybory są zagrożone! W środę w nocy posłowie Prawo i Sprawiedliwość złożyli w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy, która podporządkuje Sąd Najwyższy ministrowi Ziobrze. Sąd Najwyższy rozpatruje protesty wyborcze i zatwierdza wyniki wyborów, rozstrzyga w kwestii finansowania partii politycznych. Musi być poza wszelkimi podejrzeniami o partyjne sterowanie. Nie można dopuścić do podporządkowania go politykowi!

Nie możemy pozwalać na to, żeby pod ministrem Ziobrą powstała klika kolesi, nazywana "Izbą Dyscyplinarną". Będzie mogła na polityczne zamówienie nadzorować i karać przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych. Każdy sędzia, który wyda wyrok nie po myśli Prawa i Sprawiedliwości, będzie się mógł liczyć z obniżeniem wynagrodzenia albo degradacją. To koniec niezawisłego sądownictwa w Polsce.

Polskie sądy wymagają reformy. Często stawały po stronie silniejszych, przeciwko słabym - jak w przypadku reprywatyzacji. Ale to, co wyprawia dziś PiS w sprawie Sądu Najwyższego, to nie jest żadna naprawa sądownictwa, tylko ordynarny skok na stołki!

W sobotę o godzinie 15 spotykamy się pod Pałacem Prezydenckim, bo to Prezydent stoi na straży Konstytucji oraz zapisanej w niej zasady trójpodziału władzy. Będziemy domagać się od Prezydenta Andrzej Duda, żeby sprzeciwił się tej skandalicznej ustawie i już teraz zadeklarował, że jeśli Sejm przyjmie tę skandaliczną ustawę, wykorzysta prawo weta.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w innych akcjach protestacyjnych organizowanych przeciwko skokowi na Sąd Najwyższy:

- niedziela 16.07, godz. 15.00, Sejm RP, To NIE Koniec ! Powstrzymajmy Zamach Stanu