Sąd nad PiS - PiS pod sąd

co: Sąd nad PiS - PiS pod sąd
gdzie: Sejm RP, ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa
kiedy: 14 lipca 2017 r. w godz. 9.00-22.00
organizator: stowarzyszenie Obywatele Solidarnie w Akcji (OSA)
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1564414103590311/ 
strona: -
dodatkowe informacje: -

Opis organizatora:

Obywatelski sprzeciw przeciwko zamachowi stanu dokonywanemu poprzez likwidację trójpodziału władzy i podporządkowaniu sądownictwa PiS, co oznacza praktyczne obalenie Konstytucji RP i wprowadzenie autorytarnych rządów jednej partii jednego prezesa.

W piątek PiS zamierza uchwalić w Senacie niekonstytucyjny projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i przesłać go rezydentowi Pałacu Namiestnikowskiego do podpisu. Tym samym cofnąć Wolną Polskę do czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W Sejmie znalazł się również niekonstytucyjny projekt PiS w sprawie przejęcia Sądu Najwyższego.

Podobnie jak inne organizacje obywatelskiej opozycji oraz część opozycyjnych partii politycznych, wzywamy wszystkich obywateli do stanowczego, pokojowego i solidarnego protestu przeciwko wprowadzeniu w Polsce rządów autorytarnych. W oczywisty sposób grupa dokonująca zamachu stanu wykorzystuje okres wakacji do tego, żeby uchwalać bezprawne ustawy bez narażania się na demonstrację sprzeciwu społecznego. Obywatelskim obowiązkiem każdego z nas jest pokazanie, że zamachowcy się zawiodą, bo staniemy wspólnie w obronie demokracji i państwa prawa.

Pod Sejmem cały czas trwa pikieta stowarzyszenia Obywatele Solidarnie w Akcji i Obywatelskiego Ruchu Demokratycznego, na którą serdecznie zapraszamy od godziny 9.00 w piątek (14 lipca) aż do skutku.