KRS - Bronimy trójpodziału władzy - DO SKUTKU!

co: KRS - Bronimy trójpodziału władzy - DO SKUTKU!
gdzie: Sejm i Senat RP, Warszawa
kiedy: 14 lipca 2017 r. w godz. 9.00-20.00
organizator: KOD Mazowsze
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/128466377756921/
strona: -
dodatkowe informacje:

Opis organizatora:

14 lipca 2017 roku Senat będzie obradował na temat ustawy o KRS, która została przyjęta przez Sejm 12 lipca. Ta ustawa likwiduje w Polsce trójpodział władzy, który jest podstawą każdego systemu demokratycznego. Do polskiego porządku prawnego trójpodział władzy został wprowadzony Konstytucją 3 maja w 1791 roku.
Działania partii rządzącej - PiS - są dzisiaj podobne do działań zaborców, którzy w 1793 roku dokonali drugiego rozbioru Polski i znieśli Konstytucję 3 maja.

14 lipca senatorowie opozycji będą starali się powstrzymać zatwierdzenie ustawy o KRS przez Senat RP. Bądźmy z nimi. Obrady Senatu zaczynają się o godzinie 9:00. Trzeba już wtedy być pod Parlamentem na Wiejskiej. Trudno powiedzieć, kiedy nasza pikieta powinna się skończyć. Na pewno powinniśmy być tak długo, jak długo senatorowie opozycji będą utrzymywali opór w Senacie. Zapewne we wczesnych godzinach popołudniowych może dojść do głosowania. Ale może to trwać również krócej albo dłużej. Dlatego trzeba być na Wiejskiej. A kto nie może być od rana powinien na bieżąco monitorować sytuację i dołączać, kiedy będzie to możliwe i kiedy sytuacja będzie tego wymagała.