Łańcuch Światła razem z sędziami przed Sądem Najwyższym

co: Łańcuch Światła razem z sędziami przed Sądem Najwyższym
gdzie: przed Sądem Najwyższym, pl. Krasińskich, Warszawa
kiedy: 16 lipca 2017 r. w godz. 21.00-22.30
organizator: Akcja Demokracja
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/118100228811899/
strona: www.akcjademokracja.pl 
dodatkowe informacje: Łańcuch Światła, podczas którego protestujący trzymali w rękach zapalone świeczki, zapoczątkował serię podobnych w swojej formule demonstracji w obronie wolności i niezawisłości sądów pod budynkami sądów w całej Polsce.

KIEDY: godz. 21, niedziela 16 lipca 2017 roku
GDZIE: pod Sądem Najwyższym, pl. Krasińskich w Warszawie
JAK: ze świecami

Mieszkańcy dawnej Polski rozpalali świece, aby odpędzić złe moce i groźne zjawiska atmosferyczne takie jak burze. Dziś, gdy nad polskim państwem zbierają się czarne burzowe chmury, a politycy z obozu rządzącego przywołują upiory, które w Europie odeszły wraz z upadkiem totalitarnych ustrojów, nie możemy milczeć.

Zjednoczeni we wspólnej sprawie, również razem z sędziami, spotkajmy się w niedzielę o godz. 21 pod Sądem Najwyższym. Wolne wybory, niezależne i niezawisłe sądownictwo, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny - to długa lista zmian, które wprowadza obecny rząd ignorując Konstytucję, trójpodział władzy i demokrację.

Przyjdź! Weź ze sobą świecę! Wesprzyj sędziów! Razem stwórzmy wielki łańcuch światła i czystych intencji!

Zapraszamy wszystkich!

PS Pomysłodawcy (Iustitia Polska - "Polish Judges") proszą, aby przynosić tylko świece i powstrzymać się od używania znaków i emblematów organizacyjnych.

PS 2 Jeśli chcesz pomóc w organizacji wydarzenia, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule e-maila wpisując słowo: WOLONTARIAT.

Zachęcamy do brania udziału we wszystkich planowanych protestach!

#ZamachLipcowy #SądNajwyższy

PROFILE POZOSTAŁYCH WYDARZEŃ W OBRONIE SĄDÓW:

PIĄTEK, 14 lipca, godz. 9.00 pod Sejmem: Nie dla zamachu na sądy! (Obywatele RP)
oraz w godz. 9.00 pod Sejmem: KRS - Bronimy trójpodziału władzy - DO SKUTKU! (Komitet Obrony Demokracji) oraz Sąd nad PiS - PiS pod sąd (Stowarzyszenie Obywatele Solidarnie w Akcji);

SOBOTA, 15 lipca, godz 15:00 przed Pałacem Prezydenckim: Nie oddamy wolnych wyborów! (Razem)

NIEDZIELA, 16 lipca, godz. 15.00 - 24.00 pod Sejmem Komitet Obrony Demokracji i Obywatele RP: To NIE Koniec ! Powstrzymajmy Zamach Stanu i W obronie sądów!

godz. 21.00 Łańcuch światła (Iustitia Polska - "Polish Judges") i Akcja Demokracja