Podręczne witają Trumpa

co: Podręczne witają Trumpa
gdzie: róg ul. Schillera i Miodowej, Warszawa
kiedy: 6 lipca 2017 r. w godz. 12.00
organizator: Partia Razem
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1761476750808865/
strona: -
dodatkowe informacje: Demonstracja odbywająca się podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, w swojej formule nawiązuje "Opowieści podręcznej".

Opis organizatora:

SPOTYKAMY SIĘ 6 LIPCA, CZWARTEK, W WARSZAWIE, NA ROGU SCHILLERA I MIODOWEJ, O 12:00! TRUMP precz! Demonstracja w czasie wizyty Trumpa w Warszawie

Już niebawem, 5-6 lipca Polskę odwiedzi prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump. Polski rząd obiecał przywitać go z otwartymi ramionami. My, polskie kobiety, mamy jednak nieco inny pomysł na to, jak przywitać tego “naczelnego seksistę wolnego świata”. Jako partia Razem zapraszamy wszystkie osoby do wspólnego demonstrowania.

Zamierzamy wspólnie przygotować czepki i czerwone peleryny wzorowane na ubraniach kobiet z powieści i serialu “Opowieść podręcznej”, by pokazać, że nie ma naszej zgody na naruszanie naszych granic i naszych praw.

"Opowieść podręcznej" to wizja przyszłości, w której pełnię władzy przejęli religijni fundamentaliści. Porządek społeczny, który wprowadzają, opiera się na pełnym podporządkowaniu kobiet, które zostają sprowadzone do roli służących oraz bezosobowych tub do rodzenia dzieci.

Powieść i serial zostały pomyślane jako ostrzeżenie - ostrzeżenie które wybrzmiewa i rezonuje w nas wszystkich zwłaszcza teraz, kiedy niesione wyborczymi zwycięstwami i falą nacjonalizmów prawicowe organizacje przypuszczają zmasowany atak na prawa kobiet. Wybór Donalda Trumpa - człowieka, który opowiada o “łapaniu za cipki” i “krwawieniu nie wiadomo skąd” - na fotel prezydenta USA to cios dla postępu, jaki dokonał się przez ostatnie dekady pod względem wyrównywania szans oraz praw i wolności reprodukcyjnej kobiet. Najmniej popularny prezydent USA w historii, seksista, szowinista i mizogin znany z przemocowych zachowań, niewybrednych żartów i pogardy wobec kobiet ma zjawić się w naszym kraju w glorii i chwale, jako wyczekiwany gość.

To prawda – czekamy na niego. Zwłaszcza my, polskie kobiety, czekamy na niego niecierpliwie. Czekamy, by mógł usłyszeć nasz głos - głos gniewu i złości. Głos tysięcy kobiecych gardeł, które silne międzyludzką solidarnością nie dadzą się wsadzić z powrotem pod patriarchalny but. Nie pozwolą sobą pogardzać.

Nie cofniemy się – ani na krok. Ani przed Donaldem Trumpem, ani przed patriarchalną przemocą rządów PiS. Będziemy walczyć, będziemy współdecydować. Nie będziemy waszymi podręcznymi!

Donaldzie Trump – nie jesteś tu mile widziany. Nie witamy w Polsce!

Partia Razem zaprasza wszystkie zainteresowane osoby.

O szczegółach, czasie i miejscu demonstracji będziemy Was informować na bieżąco. 4 lipca spotkamy się na Jezierskiego 7, w siedzibie Razem i przygotujemy stroje. Zachęcamy do przynoszenia czerwonych materiałów - niech te stare, schowane na dnie szafy zasłonki w końcu się na coś przydadzą. Udostępnimy maszyny do szycia, czepki zrobimy z tektury i wstążek.