Najważniejsza kobieta w Polsce nie jest sama!

co: Najważniejsza kobieta w Polsce nie jest sama! W obronie niezawisłości sądów
gdzie: Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście, Warszawa
kiedy: poniedziałek, 24 lipca 2017 r. od godz. 10.30 
organizator: Protest kobiet
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/814754025342269/ 

dodatkowe informacje: demonstracja wsparcia prof. Małgorzaty Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego

Opis wydarzenia:

W poniedziałek o godz. 11.00, I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf oraz Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego, sędzia Stanisław Zabłocki mają spotkać się z pełniącym funkcję prezydenta RP Andrzejem Dudą. Tematem spotkania będą zmiany prawne w polskim sądownictwie.

Przez ostatnie dni - my obywatele - demonstrowaliśmy w całym kraju. Były nas setki tysięcy. Byliśmy pod Sejmem, pod Senatem, pod gmachem Sądu Najwyższego, pod Pałacem Prezydenckim, na placach, na ulicach dziesiątek miast przed lokalnymi sądami. Manifestacje w obronie niezawisłości sądów w naszym kraju nie ustają. Piszemy też listy i apele. Wszyscy razem, jako wspólnota, wspierając się nawzajem. Robimy to, bo nasz protest wobec demolowania trójpodziału władzy nie może ustać, ani się osłabić - jeśli bowiem sądy staną się upartyjnione, to demokracja poniesie śmiertelną ranę.

Pani profesor Gersdorf jest teraz najważniejszą kobietą w Polsce! Wszystkie oczy zwrócone są na nią. W poniedziałek wejdzie do Pałacu Prezydenckiego tylko z sędzią. Ma za zadanie przekonać pełniącego funkcję prezydenta RP pana Dudę, żeby przypomniał sobie nauki wyniesione z UJ. Czy uświadomi mu, że jeśli nie zawetuje tych ustaw, będzie już definitywnie wyłącznie narzędziem władzy, i to nie w rękach Jarosława K. tylko Zbigniewa Z. Czy przekona go, aby nie stał się zakładnikiem rodzącej się dyktatury? Jest młody. Ma wybór - veto albo reszta życia w cieniu hańby zdrady stanu.

Mamy więc zadanie. Mamy zobowiązanie wobec prof. Gersdorf, polegające na wsparciu jej walki o praworządność, sprawiedliwość i przyzwoitość wobec narodu. Pamiętacie jak ją potraktowano w Sejmie? Niech tym razem pani profesor czuje, że wchodzi tam razem z nami wszystkimi. Sąd Najwyższy jest nasz, czyli wszystkich obywateli.

Solidarność naszą siłą.

Ponieważ sprawa dotyczy sędziów obowiązuje zasada no logo.