Mój czarny protest - konkurs na najlepsze opowiadanie

co: Mój czarny protest (Mój #czarnyprotest)
gdzie: cała Polska
kiedy: od 1 kwietnia do do 10 maja 2017 r.
organizator: Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem
wydarzenie: www.facebook.com/events/1687366108226938/ 
strona: www.federa.org.pl

Opis organizatora:

Uczestniczyłaś/eś w Czarnym Proteście / Ogólnopolskim Strajku Kobiet? Było to dla Ciebie ważne wydarzenie? Masz wrażenie, że Twój głos zgubił się trochę w tłumie? Jeżeli chcesz się podzielić własną relacją z Czarnego Protestu / Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, opisać emocje, które Ci towarzyszyły lub upowszechnić swoją opinię o walce na rzecz praw kobiet w Polsce – ten konkurs jest dla Ciebie.

Konkurs "Mój #czarnyprotest” organizowany jest przez Wielką Koalicję za Równością i Wyborem, która zrzesza prawie 90 organizacji, grup i inicjatyw nieformalnych działających na rzecz praw kobiet w Polsce.

Chcemy usłyszeć głosy uczestniczek i uczestników protestów, aktywistek i aktywistów, osób, które opiszą swoje osobiste doświadczenia związane z Czarnym Protestem / Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Nie ma znaczenia, czy protestujesz od lat, czy pierwszy raz zdecydowałaś/eś się wyjść na ulicę – to Twoja osobista motywacja, Twoje doświadczenia i Twoje poglądy są dla nas ważne.

Na prace konkursowe, do 10 tysięcy znaków, czekamy do dnia 10 maja 2017 roku (zmiana terminu!). Prace oceni Jury w składzie: Kinga Dunin, Agnieszka Graff, Krystyna Kacpura, Paulina Reiter i Kazimiera Szczuka. Teksty należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując imię i nazwisko autora/ki oraz dopisek „konkurs – mój czarnyprotest”.

Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w języku polskim i angielskim, przewidujemy również atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu dostępnym tutaj: http://bit.ly/2owpc2e