Zbiórka środków higienicznych dla kobiet (Poznań)

co: Zbiórka środków higienicznych dla kobiet (Poznań)
gdzie: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
kiedy: 30 listopada - 20 grudnia 2016 r. w godz. 11.00-20.00
organizator: KIND Kolektyw i Centrum Amarant
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1640127209620435/ 

Opis organizatora:

Niedawno Nowy Jork został pierwszym miastem w USA, które prawnie wymaga od publicznych szkół, więzień i schronisk dla bezdomnych zapewnienia darmowych podpasek i tamponów. Mimo tego, że są one niezbędnym elementem codzienności wielu kobiet to ich nabycie wiąże się z kosztami.

Aby pomóc kobietom w szczególnie trudnej sytuacji życiowej oraz kobietom bezdomnym w Polce, po apelu Fundacja Feminoteka w wielu miejscach organizowane są zbiórki środków higienicznych (więcej szczegółów na temat akcji Feminoteki i tutaj https://www.facebook.com/events/1711168472533566/).

My zapraszamy Was do włączenia się w zbiórkę na terenie Poznania. Przy wsparciu Centrum Amarant i Uniwersytet SWPS w Poznaniu udało nam się zorganizować dwa punkty, w których mozecie zostawiać środki higieniczne, takie jak podpaski, tampony i chusteczki nawilżane do higieny intymnej.

Punkty zbiórki:
1. w holu Amarantu, ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu czynny tak, jak Centrum, od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 20:00
2. na I piętrze w budynku Uniwersytetu SWPS na ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu, siedem dni w tygodniu.

UWAGA: Zbieramy od 30 listopada do 20 grudnia.

Zebrane środki przekażemy instytucjom wspomagającym kobiety bezdomne oraz pozostające w trudnej sytuacji życiowej na terenie Poznania (spis instytucji na stronie http://mopr.poznan.pl/szukasz-pomocy/pomoc-bezdomnym/).

Po wszelkie dodatkowe informacje na temat zbiórki zapraszamy tutaj: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..