Rząd bawi się nami jak lalkami - Protest kobiet

co: Rząd bawi się nami jak lalkami
gdzie:
Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie
kiedy:
6 listopada 2016 r. w godz. 12.00-17.00
organizator:
Protest kobiet
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1419681128330892/
strona: www.protestkobiet.pl
dodatkowe informacje: Spontaniczna demonstracja Protestu kobiet w solidarności z rodzinami osób niepełnosprawnych i w proteście przeciwko zapisom procedowanej w trybie ekspresowym rządowej ustawy "Za życiem" wprowadzającej do polskiego prawa pojęcie "dziecko w fazie prenatalnej".
szacunkowa frekwencja Protestu kobiet: 800 osób (wydarzenie rotacyjne)

Opis wydarzenia:

UWAGA: przeczytaj do końca. To nie jest akcja regionalna. Możesz się do niej przyłączyć wszędzie.

Rząd zaproponował i w błyskawicznym tempie uchwalił ustawę "Za życiem". Nie wnosi ona nic nowego do polskiego systemu prawnego oprócz pojęcia "dziecko w fazie prenatalnej" i jednorazowego wsparcia 4000 zł za urodzenie śmiertelnie zdeformowanego dziecka. Nie zapewnia innej, niż dotychczasowa, opieki nad kobietą w ciąży. Nie zapewnia środków na pielęgnowanie i wychowanie dziecka z silną niepełnosprawnością.

Warunkiem otrzymania 4000 zł jest urodzenie dziecka żywego. Kobieta, która mimo medycznych przeciwwskazań "połasi się" na te pieniądze, a płód lub dziecko nie przeżyją do porodu lub samego porodu - nie dostanie ani złotówki.

Ta ustawa to policzek dla ludzi, którzy już teraz opiekują się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi. To jest najwyższy wyraz pogardy dla społeczeństwa. Nie zgadzamy się na to!

W niedzielę, 6 listopada 2016 r., przynosimy pod Pałac Prezydencki lalki, misie, zajączki, kotki, wszelkie przytulanki - bardzo zdeformowane, najlepiej bez głów, bo my przecież nie myślimy, jesteśmy sterowane! To, co jest najważniejsze w tym symbolu to metka z ceną 4000 PLN i kodem paskowym. Może zostać zrobiona i narysowana ręcznie i przyszyta.

Lalka to symbol dzieciństwa, lalkami uczymy się szacunku dla ludzi. Lalka to odwzorowanie człowieka. Przynosimy je od godz. 12.00 (w samo południe) pod Pałac Prezydencki, punkt kulminacyjny nastąpi o godz. 17.00. Przynieśmy też świece, lampki, bo o tej porze jest już ciemno, nawet w świetle latarni.

To nie jest akcja regionalna. Lalki możemy zostawiać wszędzie, w dużym mieście, w małym miasteczku, na wsi, anonimowo. Jak kogoś stać, może wysłać paczkę z lalką pocztą np. do p. premier Beaty Szydło. Zalejmy Polskę lalkami! Niech nie liczą nas na demonstracjach, niech zobaczą naszą siłę!

Dziewczyny, kobiety, pokażmy solidarność, prawdziwą solidarność. Zaufajmy sobie. Żadna z nas nie życzy drugiej źle, do niczego nie zmusza. Ale bez solidarności zabiorą nam wszystko. Myślą, że mogą sobie pozwolić na każdą podłość, ale nie doceniają nas.