Kocha, lubi, szanuje…? Bije, poniża, hejtuje! Konferencja o przemocy wobec kobiet w ramach 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy

co: Kocha, lubi, szanuje…? Bije, poniża, hejtuje! Konferencja o przemocy wobec kobiet w ramach 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy
gdzie: sala kolumnowa Sejmu RP
kiedy: 24 listopada 2016 r., w godz. 11.30-14.30
organizator: Ewa Lieder
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/956248511147088/ 
dodatkowe informacje: Organizatorem jest Ewa Lieder - posłanka partii .Nowoczesna, a inicjatorem Kazik Walijewski z inicjatywy Mężczyźni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. Wydarzenie wpisuje się w kampanię 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy (#16dni).
Przedstawicielki Protestu kobiet uczestniczyły jako widzowie w tej konferencji.

Opis organizatora:

Organizatorzy: Ewa Lieder posłanka na Sejm RP Nowoczesna, Kongres Kobiet

Inicjatorzy: Kazik Walijewski - Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy

Program spotkania:

11.30 Otwarcie konferencji: Ewa Lieder (posłanka Nowoczesnej). Prowadzenie: Paweł Rabiej (rzecznik Nowoczesnej).

11.35 Panel I. KONWENCJA ANTYPRZEMOCOWA – ZAŁOŻENIA A PRAKTYKA – O konwencji antyprzemocowej po prawie 2 latach od uchwalenia przez Sejm.

Udział wezmą:

1. Wanda Nowicka (Wicemarszałkini Sejmu VII kadencji, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet) – Założenia Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Jakie działania są szczególnie ważne?
2. Urszula Nowakowska, Anna Rudnicka (Centrum Praw Kobiet) – Działanie konwencji w praktyce Centrum Praw Kobiet
3. Prof. Monika Płatek (Instytut Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet), mec. Grzegorz Wrona (adwokat specjalizujący się w sprawach dot. przemocy wobec kobiet) – Zaniedbane oblicza przemocy. Jak zadziałać, aby konwencja była przepisem wzmacniającym prawa kobiet?

DYSKUSJA

13.00-13.10 przerwa
13.10 Panel II. GWAŁT NIEWIELE MA WSPÓLNEGO Z SEKSEM, ZA TO WSZYSTKO Z PRZEMOCĄ – wyniki badań na temat przemocy seksualnej i monitoringu funkcjonowania przepisów, dotyczących ścigania przestępstwa zgwałcenia. Prelegentki: Elżbieta Jachlewska (Inicjatywa Feministyczna, Stowarzyszenie WAGA) i Magdalena Grabowska (Fundacja STER) – autorki badań.

DYSKUSJA

13.40 Panel III. I NIENAWIDZĘ CIĘ AŻ DO ŚMIERCI! O mowie nienawiści. – Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka Nowoczesnej) i Zuzanna Warso (Helsińska Fundacja Praw Człowieka).

DYSKUSJA

14.25 Zakończenie, podsumowanie – Ewa Lieder, Paweł Rabiej.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 23 listopada 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.