Mannequin Challenge Polska - Siła kobiet (Protest kobiet)

co: Mannequin Challenge Polska - Siła kobiet
gdzie: ul. Wiejska, przed Sejmem RP, Warszawa
kiedy: 27 listopada 2016 r., godz. 14.00 i 15.00
organizator: Ściana Furii i Protest kobiet
pomysłodawca: Protest kobiet
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1205268109539550/
strona: www.protestkobiet.pl
dodatkowe informacje: "Mannequin Challenge Polska. W obronie praw kobiet" jest nawiązaniem do bezideowej mody, jaka zapanowała w wielu krajach na świecie. Polska edycja z podtytułem ma za zadanie zwrócić uwagę na łamanie praw kobiet w naszym kraju. Akcja polega filmowaniu kamerą "z ręki" ludzi zatrzymujących się bez ruchu w jednym miejscu i czasie. Inicjatorem akcji był Protest kobiet.

Opis wydarzenia:

Mannequin Challenge nie musi być tylko modą. Może posłużyć wartościowej idei. Zatem dlaczego nie W OBRONIE PRAW KOBIET?

W niedzielę 27 listopada pod Sejmem odbędzie się Kiermasz działań na rzecz kobiet (https://www.facebook.com/events/197314974053403/).

Można będzie spotkać się i porozmawiać z przedstawicielkami organizacji i inicjatyw prokobiecych, zapytać o radę, poprosić o pomoc, zapoznać się przy kawie i pysznym jedzeniu, kleić kotyliony , a nawet zaprzyjaźniać się. Każde ze stoisk planuje własne atrakcje.

Ale...

W trakcie wydarzenia na minutę zastygniemy niczym postaci na fotografii. Zmienimy się na chwilę w manekiny - aby zaprotestować przeciwko uprzedmiotowianiu kobiet. Będzie to nasze własne MANNEQUIN CHALLENGE POLSKA! Albo jak kto woli Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy :)

Mannequin Challenge to nowa moda, która porwała internautów, ale też osoby publiczne. Udział wzięły już m.in. Michelle Obama, Ellen DeGeneres czy Adele oraz... cała redakcja "Gazety Wyborczej": http://wyborcza.pl/10,82983,20986816,czy-dziennikarze-potrafia-wytrzymac-2-minuty-bez-ruchu-mannequin.html

W odpowiedniej chwili rzucimy hasło i każdy zastygnie w wybranej przez siebie pozie. Bądźcie gotowe!

Efekt "żywych manekinów" nakręcimy i opublikujemy. Ktoś może zapytać "ale po co?", my mówimy: "dlaczego nie?!" :) Niech ta moda rozlewa się po Polsce właśnie w obronie praw człowieka kobiet. Każda przemoc wobec kobiety to zatrzymanie jej czasu, jej życia. BĄDŹMY SOLIDARNE!

Przyjdźcie pod Sejm, weźcie udział w jedynym w swoim rodzaju kiermaszu i stańcie się częścią ogromnej, żywej fotografii!

Ten dzień rozpoczynamy o 12.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W przeddzień rocznicy nadania praw wyborczych kobietom w Polsce symbolicznie pójdziemy na Sejm :) Na Kiermasz. Pokażmy naszą siłę i solidarność - niech obiegnie świat. To ma znaczenie.

Zachęcamy również do przebrania się w stroje sufrażystek - świętujemy w końcu 98. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych! Tutorial jak przebrać się za polską emancypantkę z 1918 roku można pobrać tu: https://mab.to/dbj1SRDyu