Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa

co: Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa
gdzie: pochód spod Belwederu pod budynek Sejmu. Start przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Finał pod budynkiem Sejmu, gdzie zaplanowano Kiermasz działań na rzecz kobiet, Warszawa
kiedy: 27 listopada 2016 r., w godz. 12.00-15.00 (12.00-12.30 pochód, 12.30-15.00 kiermasz)
organizator: Ściana Furii
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/197314974053403/
dodatkowe informacje: Siła kobiet odbywa się z udziałem Protestu kobiet (partner wydarzenia)

Opis organizatora:

98 lat temu polskie działaczki wywalczyły prawa wyborcze dla wszystkich Polek. Z okazji tej rocznicy oraz Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet chcemy zachęcić Was do wspólnego działania na rzecz praw kobiet.

27 listopada my też, na wzór polskich emancypantek idziemy po nasze prawa! Symboliczny POCHÓD zacznie się spod pomnika Józefa Piłsudskiego przy Belwederze o godzinie 12.00. Będziemy maszerować solidarnie pod Sejm. Odziane w czerń, z parasolkami, transparentami, hasłami, przypominamy o łamanych prawach i mocy kobiecej solidarności. Potem czeka na Was KIERMASZ działań na rzecz kobiet, który odbędzie się w godzinach 12.30-15.00 pod Sejmem.

Swoje stanowiska zaprezentują organizacje oraz inicjatywy działające na rzecz praw kobiet. Ich przedstawicielki opowiedzą Wam chętnie o tym, co robią i jak możecie im w tym pomóc. Nad gorącą herbatą i pysznym wegańskim jedzeniem będziemy zastanawiać się, jaka aktywność najbardziej odpowiada każdej i każdemu z nas. Zapewnimy też sporo atrakcji najmłodszym i zaprosimy wszystkich do własnoręcznego wykonania pięknych kotylionów symbolizujących poparcie dla praw kobiet.

Przemówią dla nas m.in: prof. Monika Płatek, Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet.

Odwiedzi nas również pani Krystyna Janda.

Stoisko gastronomiczne zawdzięczamy Food Not Bombs, a kilka cudownych działaczek OSK Warszawa obiecało uprzyjemnić nam czas domowymi wypiekami :)

Do tej pory swój udział zadeklarowały:
Kongres Kobiet
Centrum Praw Kobiet
OSK Warszawa
Protest kobiet
Dla naszych dzieci
Feminoteka
Fundacja Ster
Alimenty to nie prezenty
Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA
Edukatorzy Seksualni Ponton
Dziewuchy Dziewuchom Warszawa
Spółdzielnia Socjalna Wola

o reszcie organizacji będziemy informować na bieżąco!

***
Prosimy o wsparcie w realizacji tego wydarzenia! Jesteśmy małą grupką osób chętnych do działania, nie stoi za nami żadna organizacja i tym samym brakuje nam funduszy.

Prosimy więc o wpłacanie datków (każda złotówka się liczy!!) na numer konta: 78 1020 1097 0000 7102 0289 8450 tytułem: darowizna - siła kobiet

Budżet pochodu i kiermaszu, utrzymany na możliwie najniższym poziomie, to 3000 zł. Jeżeli uda nam się zgromadzić więcej środków będą one przeznaczone na następne działania i wsparcie fundacji Centrum Praw Kobiet.

Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym za umożliwienie nam działania!