Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa

"Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa" - marsz i kiermasz - 27 listopada 2016 r. w godz. 12.00-15.00 w Warszawie. Marsz szedł spod pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze pod Sejm RP. Protest kobiet został partnerem organizatora, którym była Ściana Furii. "Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa" była wydarzeniem, które w swoim założeniu miało upamiętniać 98. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Dlatego też część manifestantek była przebrana w stroje sufrażystek i emancypantek.

Podczas przemówień poruszano różne kwestie praw kobiet, dużą część poświęcono skali i zagrożeniom płynącym z przemocy wobec kobiet. Finałowe przemówienie było apelem w hołdzie zamordowanym ofiarom przemocy. Siła kobiet odbywała się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

Podczas wydarzenia odbył się także Kiermasz działań na rzecz kobiet. Na przygotowanych stanowiskach rozmowy i edukację prowadziły organizacje i inicjatywy działające na rzecz praw kobiet - Kongres Kobiet, Centrum Praw Kobiet, OSK Warszawa, Protest kobiet, Dla naszych dzieci, Fundacja Feminoteka, Fundacja Ster, Alimenty to nie prezenty, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wraz z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton oraz Warszawskie Dziewuchy Dziewuchom. 

Protest kobiet rozdawał m.in. swoje ulotki edukacyjne, w tym także premierową ulotkę "Zatrzymaj przemoc!". Zorganizował także dwukrotnie akcję "Mannequin Challenge Polska. W obronie praw kobiet" - pierwszą dla wszystkich uczestników i drugą tylko dla ruchów oddolnych.