Nie zejdziemy do podziemia

Nie zejdziemy do podziemia

Manifestacja “Nie zejdziemy do podziemia” zorganizowana została przez Protest kobiet pod Rotundą i hotelem Metropol przy wejściach do przejścia podziemnego pod głównym rondem w Warszawie, 24 października 2016 r. Wydarzenie na rondzie Dmowskiego zaplanowane zostało z okazji 41. rocznicy wielkiego strajku kobiet w Islandii i wpisywało się w Rundę II Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Główne wydarzenie pod Rotundą miało charakter rotacyjny, podczas akcji zgromadziło się łącznie ok. 700 osób. Hasło "Nie zejdziemy do podziemia" było cytowane przez wszystkie największe media w Polsce, w tym m.in. "Gazetę Wyborczą", "Rzeczpospolitą", "Dziennik - Gazetę Prawną", TVP, TVN, Polsat, TVN24, Polskie Radio, Onet.pl, Wp.pl, "Newsweek" i media zagraniczne, np. "The Guardian", "The News", fińskim "YLE", "Blick", "Luzerner Zeitung", FM1Today, "Tagblatt", "Swiss Info", "Hola Ciudad!", "BTV Novinite", "Sofia Globe". Kilku nadawców przeprowadziło transmisje na żywo.

Dowiedz się więcej: http://protestkobiet.pl/aktualnosci/329-nie-zejdziemy-do-podziemia-przemowienie-glowne


Wiadomości archiwalne:

Protest kobiet podczas II Rundy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zablokuje największe przejście podziemne w Warszawie, przy Rotundzie. Blokada będzie miała charakter symboliczny, a akcja ma przede wszystkim ma cel edukacyjny. Będziemy rozdawać ulotki edukacyjne, rozmawiać o prawach kobiet w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę publiczną na nasze sprawy i nasze prawa.

Nie zejdziemy do podziemia! Blokada wejść do przejścia podziemnego będzie się odbywała przy schodach od strony Rotundy, od strony hotelu Novotel oraz od strony hotelu Metropol. Kolejne minuty strajku będą ogłaszane syreną.

Nie pozwolimy zepchnąć kobiet do podziemia ani brutalnym prawem, ani obraźliwym językiem. Jedno i drugie to przemoc!

Zapraszamy do uczestnictwa, obowiązuje czarny strój. Czekamy na Was. Jesteśmy inspiracją dla całego świata! Głowy podniosły Argentynki, Brazylijki, Chilijki, Rosjanki, Koreanki i kobiety z innych krajów. Ramię w ramię protestujemy z Irlandkami, bo solidarność jest naszą siłą!

W dniu 41. rocznicy wielkiego strajku Islandek, który zmienił ich kraj, niech centrum Polski się zaczerni...

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/239303416472889/