Czarne łzy. W obronie praw kobiet

Czarne łzy. W obronie praw kobiet

"Czarne łzy. W obronie praw kobiet" - organizowana przez Protest kobiet akcja długofalowa wspomagająca protesty czy demonstracje dotyczące praw kobiet i praw człowieka. Akcja buduje poczucie wspólnoty pomiędzy protestującymi, ma zachęcać do rozmów na ten temat i być swoistą codzienną manifestacją.

Akcja Czarne łzy nawiązuje do symboliki tatuażu więziennego, gdzie łza na policzku (zazwyczaj dwie lub trzy) oznacza człowieka tęskniącego za wolnością, ubolewającego nad karą pozbawienia wolności.

W związku ze skierowaniem przez Sejm do dalszych prac projektu ustawy Stop aborcji, zapowiadającego całkowity zakaz aborcji oraz dochodzenia policyjne w przypadku poronień i karanie kobiet więzieniem za przerwanie ciąży (nawet jeśli będzie ona wynikiem gwałtu czy kazirodztwa), wszystkie kobiety, które zajdą w ciążę w najbliższych latach, muszą przygotować się na ewentualny pobyt w więzieniu. Więzienie będzie grozić także lekarzom, którzy zdecydują się ratować zdrowie – a może także i życie – kobiet.

Czarne łzy to przygotowanie do czasów, w których zaczną umierać ciężarne. Będą umierały zarówno w szpitalach, gdzie lekarze ze strachu przed więzieniem nie udzielą im pomocy, oraz w domach w skutek powikłań po zabiegach w podziemiu aborcyjnym.

Całkowity zakaz aborcji to łamanie praw człowieka. To zezwolenie na torturowanie kobiet. Pokaż innym, że jesteś przeciw. Włącz się w akcję zainicjowaną przez Protest kobiet.

Żałoba narodowa przed nami. Noś czarne łzy.

Aktualne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/887368238062472/

Archiwalne wydarzenie (testowe): https://www.facebook.com/events/1235969706455723/


Akcja społeczna Czarne łzy. W obronie praw kobiet zainicjowana została przez Protest kobiet 23 września 2016 r. Będzie kontynuowana do skutku.