Wsparcie medialne - Petycja #Uprzejmie donoszę

Wsparcie medialne Protestu kobiet. Przygotowanie materiałów informacyjnych i ich rozpowszechnienie na temat petycji stworzonej 11 października 2016 r. przez Annę Dryjańską w obronie organizatorek tzw. "czarnego protestu" w Warszawie. W petycji polskie kobiety i mężczyźni solidarnie odpowiadają Prokuraturze okręgowej w Gdańsku, która poszukuje organizatorów demonstracji w Warszawie w związku z doniesieniem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, że były organizatorkami tego protestu (pod petycją podpisało się ponad 7 tys. osób).

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zwróciła się do Prokuratury okręgowej w Gdańsku, a ta z kolei do Stołecznego Ratusza o udostępnienie danych organizatorów "czarnego protestu" w Warszawie. Chodzi podobno o nieuprawnione wykorzystanie zastrzeżonego znaku „Solidarność”, a konkretnie o przerobienie słynnego plakatu „W samo południe”, gdzie zamiast kowboja na tle napisu pojawiła się postać kobiety w kapeluszu.

Plakat pt. "Niewidzialne kobiety Solidarności" autorstwa chorwackiej artystki Sanji Ivekovic powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2009 roku i został zakupiony ze środków ministerstwa kultury (tj. ze środków publicznych), natomiast NSZZ "Solidarność" zastrzegła swój znak (ochrona częściowa) w 2015 roku.

Za kobietami wstawił się także autor logo "Solidarności", mieszkający poza Polską grafik Jerzy Janiszewski.

Dowiedz się więcej: http://protestkobiet.pl/aktualnosci/299-solidarnie-z-organizatorkami-tzw-czarnego-protestu-petycje-podpisuja-setki-kobiet