Wsparcie - Protest przeciw demolowaniu ładu konstytucyjnego

Wsparcie Protestu kobiet. Demonstracja "Protest przeciw demolowaniu ładu konstytucyjnego", który odbyła się 20 lipca 2016 r. pod gmachem Sejmu RP w Warszawie.

W środę, 20 lipca 2016 r., nowa propozycja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym to pierwszy punkt posiedzenia Senatu RP. Odbędzie się nowa próba likwidacji jakiejkolwiek kontroli nad polskim ustawodawstwem i rządem. Tak, jak nie ma demokracji bez praw człowieka dla ponad połowy społeczeństwa, tak nie ma jej też bez równowagi w trójpodziale władzy.

Trybunał Konstytucyjny kilkukrotnie zawiódł kobiety i przyczynił się do obecnej, bardzo trudnej sytuacji. Jednak bez niezawisłego Trybunału, bez niezawisłych sądów, będzie jeszcze gorzej. O edukację sędziów musimy zadbać, ale na pewno nie można oddać tego w ręce polityków. Najwyższa pora na solidaryzowanie się wszystkich obywatelek i obywateli w walce o gwarancje naszych praw konstytucyjnych.

Koalicja Organizacji Demokratycznych - organizator pikiety - zebrała w obronie kobiet, pod projektem obywatelskiej ustawy "Ratujmy kobiety", kilka tysięcy podpisów. Kobiety podpisują i uczestniczą w wielu akcjach na rzecz przywrócenia demokratycznych standardów w Polsce. Bądźmy razem także w środę na ul. Wiejskiej w Warszawie.