Wsparcie - Polska przeciw rasizmowi i przemocy

Wsparcie Protestu kobiet. Obecność na demonstracji "Polska przeciw rasizmowi i przemocy", organizowanej przez Stowarzyszenie Chlebem i solą w dniu 15 października pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Protest kobiet był sygnatariuszem "Apelu na Dzień solidarności z uchodźcami 15 października 2016 r. - Polska przeciwko rasizmowi i przemocy", który poprzedzał demonstrację i serię wydarzeń w całej Polsce.

Apel podpisały 244 instytucje, organizacje i grupy nieformalne, wśród nich znalazły się m.in. Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, miesięcznik "Dialog", Dom Spotkań z Historią, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Festiwal Konfrontacje Teatralne, Festiwal Malta, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, Ośrodek Studiów Amerykańskich UW, Instytut Teatralny, Kampania Przeciw Homofobii, Klub Inteligencji Katolickiej z Warszawy, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Urząd miasta stołecznego Warszawa czy Rzecznik Praw Obywatelskich.

"15 października to okazja, by powiedzieć głośno, że nie ma w Polsce zgody na wrogość wobec słabszych, bezbronnych i potrzebujących. Że chcemy, by nasz kraj aktywnie uczestniczył w międzynarodowej pomocy uchodźcom. Że mamy prawo żyć w kraju, w którym wszyscy – bez względu na miejsce pochodzenia, kolor skóry, wyznanie, płeć, orientację seksualną, światopogląd i status materialny – traktowani są z szacunkiem i czują się bezpiecznie" to fragment Apelu podpisanego przez Protest kobiet.

Dowiedz się więcej: http://protestkobiet.pl/aktualnosci/300-protest-kobiet-zostal-jednym-z-sygnatariuszy-apelu-na-dzien-solidarnosci-z-uchodzcami