Alfabet Protestu kobiet

Z okazji roku istnienia Protestu kobiet, który powstał 1 kwietnia 2016 r., ujawniamy kulisy działania naszej inicjatywy społecznej. "Alfabet Protestu kobiet" został napisany na wesoło i jest prawdziwy, ale zawiera - w związku z datą przypadającą w Prima Aprilis - jedną fałszywą informację. Którą? Zgadnijcie sami.

Czytaj więcej

Marsz godności - Protest kobiet nominowany do nagrody Okulary równości

Marsz godności - Protest kobiet został nominowany do nagrody "Okulary równości" w kategorii: "Prawa kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci". - To ważne nagrody, dla zwykłych niezwykłych ludzi. I niech nie zwiodą pierwsze dwa nazwiska, Krystyny Jandy i Mai Ostaszewskiej. To też kiedyś były zwykłe kobiety. Jako współorganizujące "Marsz godności - Protest kobiet. Prawa człowieka prawami kobiet", który odbył się 18 czerwca 2016 roku w Warszawie, z serca dziękujemy za pamięć o tym wydarzeniu, które dla wszystkich organizatorek było przełomowe. Gratulujemy wszystkim nominowanym! - napisał z okazji nominacji Protest kobiet, w składzie którego znajduje się kilka osób działających w sztabie organizacyjnym marszu.

Czytaj więcej

Protest kobiet otrzymał nagrodę Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

Podczas jubileuszu 25-lecia działalności Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (Federa) Protest kobiet otrzymał nagrodę za swoją działalność na rzecz kobiet. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 listopada 2016 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie Federki zostały przyznane 25 organizacjom pozarządowym, ruchom społecznym, inicjatywom obywatelskim i mediom, które najbardziej przyczyniły się do obrony praw kobiet w Polsce.

Czytaj więcej