Podziękowania Protestu kobiet dla uczestników demonstracji "Blondynki wywołują polityków" i akcji "Niebieska linia"

Protest kobiet serdecznie dziękuje wszystkim, którzy byli obecni podczas naszych trzech wydarzeń przeciwko przemocy wobec kobiet i systemowej przemocy państwa organizowanych 8 marca 2017 r. w ramach wsparcia dla Międzynarodowego Strajku Kobiet. W szczególności dziękujemy za aktywne uczestnictwo w demonstracji "Blondynki wywołują polityków" (ok. 2000 osób) oraz w akcji "Niebieska linia" (ok. 5000 osób). Niesiona na trasie Rotunda - pl. Konstytucji wielka półkilometrowa niebieska szarfa, pokazała, że potrafimy być solidarni, że potrafimy być współczujący, że potrafimy być razem.

Dzięki nam wszystkim wspólnie udało się zwrócić społeczną uwagę na skalę przemocy wobec kobiet w Polsce oraz na sytuację organizacji pomocowych pozbawionych dotacji na swoją działalność. "Niebieska linia" silnie wsparła Międzynarodowy Strajk Kobiet - nie udałoby się to, gdyby nie pomoc tysięcy rąk.

Protest kobiet składa tą drogą także podziękowania dla Zarządu Galerii Centrum, który zezwolił na przeprowadzenie demonstracji na swoim terenie przy Rotundzie oraz Policji zapewniającej demonstrującym bezpieczne przejście "Niebieskiej linii" ul. Marszałkowską. Mediom dziękujemy za obecność i późniejsze publikacje, naszemu zespołowi i straży obywatelskiej za pracę oraz zaangażowanie, darczyńcom za pomoc, a także wszystkim tym, którzy powtarzają z nami "Stop przemocy wobec kobiet!".

Solidarność naszą bronią. 

Protest kobiet