Protest kobiet został partnerem wydarzenia "Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa"

Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa

Protest kobiet został partnerem wydarzenia "Siła kobiet. Idziemy po nasze prawa", na które złożą się pochód spod pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego pod Belwederem pod budynek Sejmu oraz Kiermasz działań na rzecz kobiet (pod budynkiem Sejmu). Protest kobiet zorganizuje podczas kiermaszu swoje stanowisko edukacyjne. "Siła kobiet", organizowana przez grupę Ściana Furii, została zaplanowana na 27 listopada 2016 r. w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet (w 2016 roku przypada on na 25.11). 27 listopada to trzeci dzień międzynarodowej kampanii 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć.

Na stanowisku Protestu kobiet będzie można wymienić się poglądami, wziąć ulotki edukacyjne - m.in. dotyczące in vitro; etapów ciąży oraz mitów na temat seksu. Protest kobiet przygotuje także materiały związane z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i skali przemocy domowej stosowanej wobec kobiet w Polsce. Trwa także akcja zbierania listów do klubów parlamentarnych i opinii. Na stanowisku będzie można także przekazać pieniądze na rzecz działań w obronie praw kobiet, w tym na funkcjonowanie Centrum Praw Kobiet. Tradycyjnie przygotowane zostaną także inne punkty działań i integracji w ramach stanowiska.

Opis wydarzenia organizatora:

Z okazji zbliżającej się rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych oraz Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet zapraszamy wszystkich Was do mobilizacji sił w celu walki o nasze prawa. Abyśmy mogli uczcić te ważne wydarzenia przygotowaliśmy pochód oraz kiermasz działań na rzecz kobiet.

Szczegółowe informacje poniżej :
- POCHÓD - 27.11, godz. 12.00
Symboliczny pochód rozpoczynamy spod pomnika Józefa Piłsudskiego przy Belwederze i maszerujemy solidarnie pod Sejm. Ubrane w czerń, z parasolkami, transparentami, hasłami, przypominamy o łamanych prawach i mocy kobiecej solidarności.

- KIERMASZ - 27.11, godz. 12.30-15.00
Kiermasz organizacji prokobiecych: swoje stanowiska zaprezentują organizacje oraz inicjatywy działające na rzecz praw kobiet. Ich przedstawicielki opowiedzą Wam chętnie o tym, co robią i jak możecie im w tym pomóc. Mamy nadzieję, że chęć do działania, wyzwolona w nas poprzez październikowe protesty znajdzie tu ujście, a Wy zdecydujecie się działać na rzecz inicjatyw, które są najbliższe Waszym przekonaniom.

Do tej pory swój udział zadeklarowały:
Kiermasz Kobiet
Centrum Praw Kobiet
OSK Warszawa
Protest kobiet

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/197314974053403/

***

Ściana Furii - organizator prosi o wsparcie w realizacji tego wydarzenia. "Jesteśmy małą grupką osób chętnych do działania, nie stoi za nami żadna organizacja i tym samym brakuje nam funduszy. Prosimy więc o wpłacanie datków (każda złotówka się liczy!!) na numer konta:
78 1020 1097 0000 7102 0289 8450. Budżet pochodu i kiermaszu, utrzymany na możliwie najniższym poziomie, to 3000 zł. Jeżeli uda nam się zgromadzić więcej środków będą one przeznaczone na następne działania i wsparcie fundacji Centrum Praw Kobiet" - pisze.