Nie zejdziemy do podziemia - akcja Protestu kobiet w dniu rocznicy wielkiego strajku kobiet w Islandii

Nie zejdziemy do podziemia

Protest kobiet podczas II Rundy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zablokuje największe przejście podziemne w Warszawie, przy Rotundzie. Blokada będzie miała charakter symboliczny, a akcja ma przede wszystkim ma cel edukacyjny. Będziemy rozdawać ulotki edukacyjne, rozmawiać o prawach kobiet w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę publiczną na nasze sprawy i nasze prawa.

Nie zejdziemy do podziemia! Blokada wejść do przejścia podziemnego będzie się odbywała przy schodach od strony Rotundy, od strony hotelu Novotel oraz od strony hotelu Metropol. Kolejne minuty strajku będą ogłaszane syreną. Głównie chcemy rozmawiać, informować, rozdawać materiały informacyjne. Chcemy żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszym sprzeciwie i jego powodach.

Nie pozwolimy zepchnąć kobiet do podziemia ani brutalnym prawem, ani obraźliwym językiem. Jedno i drugie to przemoc!

Zapraszamy do uczestnictwa, obowiązuje czarny strój. Czekamy na Was. Jesteśmy inspiracją dla całego świata! Głowy podniosły Argentynki, Brazylijki, Chilijki, Rosjanki, Koreanki i kobiety z innych krajów. Ramię w ramię protestujemy z Irlandkami, bo solidarność jest naszą siłą!

W dniu 41. rocznicy wielkiego strajku Islandek, który zmienił ich kraj, niech centrum Polski się zaczerni...

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/239303416472889/